OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. W poniedziałek 7 października obchodzimy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie o. Andrzej Laskosz, kustosz Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zapraszamy do udziału w odpuście parafialnym. Tak wiele wysłuchanych modlitw zawdzięczamy Matce Najświętszej, dlatego niech nasza obecność na święcie ku Jej czci będzie wyrazem miłości i wdzięczności za łaski otrzymane za Jej pośrednictwem.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku pod chórem i przy figurze św. Antoniego wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec, wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  we Mszy św., przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za ofiary wpłacana na kolektę, konto parafialne oraz w imiennych kopertach. Ofiarodawców zapisujemy w Złotej Księdze i w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji Ofiarodawców.
  5. Trwa miesiąc październik. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy w dni powszednie o godz.7.30 i o 17.30
  6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  7. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Gietrzwałdu w  sobotę 12 października z okazji 25-lecia istnienia  Wspólnoty Nieustającego Różańca wyruszają o  godz. 7.00 sprzed Kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Podczas Mszy św. poświęcimy różańce.
  9. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będącą dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz stronie diecezjalnej.
  10.  Zapraszamy do wstępowania w szeregi ministrantów. Zachęcamy również dorosłych, tych, którzy niegdyś służyli jako ministranci przy ołtarzu, będzie to dobre świadectwo wiary.
  11.  Biuro Misja Travel wraz z naszą parafią zaprasza na pielgrzymkę do Brazylii w dniach 28 stycznia – 9 lutego. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny Hohlweg, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Stanowią  one cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem oraz w zakrystii.