1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00.

2. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi  wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od   7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym.

4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła na spotkanie formacyjne. Naszej młodzieży sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Józef Szamocki dnia 21 marca br. o godz. 18.00.

5. We wtorek 5 marca po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej odbędzie się spotkanie Członków Nieustającego Różańca.

6. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie formacyjne do salki parafialnej.

7. W niedzielę Palmową 24 marca br. organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy. Misterium ma kilkunastoletnią tradycję, organizowane jest przez bydgoskie parafie i środowiska studenckie, a odgrywane jest w tzw. Fordońskiej Dolinie Śmierci. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

8. W  sobotę o godz. 15. 30 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie Klubu Seniora. Podczas spotkania wyświetlona zostanie druga część filmu pt. „Bakhita”.

9. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w sobotę 16 marca o godz. 10.00                 w parafii pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach. Natomiast Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w piątek 10 maja o godz. 19.00. Przygotowanie do małżeństwa oraz Poradnię Rodzinną nasza parafia będzie prowadziła wespół z parafią św. Antoniego.

10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na zrealizowanie zaplanowanych inwestycji. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne. Dzięki Waszej ofiarności kupiliśmy krzyż procesyjny  i świeczniki. Czekamy na odebranie lichtarza pod paschał. Udało się nam także zakupić nowoczesne mikrofony na ołtarz i ambonki oraz zestaw przenośny nagłośnienia, które będzie służyło podczas procesji oraz uroczystości odprawianych na zewnątrz kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane podczas kolekty oraz na konto parafialne.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.

12. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Wanda Drzymalska, zam., przy ul. Grudziądzkiej oraz śp. Edward Robotnik, zam., przy ul. Podgórnej. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….