1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w Toruńskiej Katedrze św. Janów wyruszyła  Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Do celu pielgrzymi dotrą 12 sierpnia.  Jak w minionych latach w Toruniu wędrować będzie tzw. Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Początek Minipielgrzymki dzisiaj o godz. 15.00 w katedrze św. Janów. Plan Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Do naszej parafii Minipielgrzymka przybędzie 9 sierpnia o godz. 17.00.

3. We wtorek 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.

4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W najbliższym czasie planujemy wymianę pieca ogrzewającego nasz kościół. Koszt samego pieca to około 19 tys. zł. Po naniesieniu sugerowanych przez konserwatora zabytków poprawek złożyliśmy do rozpatrzenia projekt Ogrodów Maryi. Mamy nadzieję, że niebawem otrzymamy pozwolenie na rozpoczęcie prac.

5. Osoby, które chcą wesprzeć wyjazd wakacyjny scholki i ministrantów mogą dziś po Mszy św. przed kościołem złożyć ofiarę do puszki.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.

7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Marianna Mytlewska, l. 75, zam. przy ul Kilińskiego oraz śp. Roman Maciejewski, l. 62, zam. przy ul. Podgórnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…