1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie Panią Monikę Grajewską. Pani Monika jest Absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie w klasie skrzypiec i Zawodowego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Znana jest m.in. z występów w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, udziału w programach artystycznych Andrzeja Rosiewicza, Krystyny Giżowskiej i Krzysztofa Krawczyka oraz w TVTRWAM. W roku 2003 rozpoczęła cykl Koncertów Papieskich: „Tryptyk Rzymski” , „Kwiatki JP II” oraz „Cały Twój”. Po Mszy św. przed kościołem można zakupić płyty Pani Moniki. Kupując płytę wspieramy działalność artystyczną pani Moniki, która wyśpiewuje w swych piosenkach wartości chrześcijańskie, tak bardzo potrzebne dziś światu.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na inwestycje parafialne. Dla komfortu sprawowania sakramentu pokuty wstawiliśmy dębowy zamykany konfesjonał. Jego koszt to 15 tys. złotych. Następny taki konfesjonał pojawi się w naszym kościele w Grudniu. Przed nami wymiana pieca ogrzewającego kościół oraz realizacja projektu Ogrodów Maryi- czekamy na stosowne zezwolenia, aby jeszcze w tym roku rozpocząć pracę. Projekt zamierzamy zrealizować do 1 września 2014 roku. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kolektę oraz wpłacane na konto.

4. W piątek 13 września przeżywamy kolejny Dzień Fatimski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św., a po niej udamy się jak w zeszłym miesiącu do naszych ogrodów na modlitwę różańcową. Zawierzymy Matce Bożej realizację wszystkich naszych planów.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 i spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas drugich przygotowujących się do przyjęcie I Komunii św.

6. 14 września wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Zbiórka przy kościele o godz. 4.45 wyjazd o 5.00.

7. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. Uroczystości związane z zakończeniem peregrynacji  Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się 15 września o godz. 16.00 na placu przy kościele Ojców Paulinów. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

8. Osoby, które potwierdziły udział w pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych  Europy w dniach 9 – 20 października, proszone są, aby do 15 września  uregulowały brakujące należności. Można to uczynić w biurze parafialnym.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Remigiusz Markowski, l. 76, zam. przy ul. B. Głowackiego 4/24; śp. Paweł Bruchwald, l. 87, zam. przy ul. Grudziądzkiej 61a; śp. Mirosław Szopa, l. 56, zam. przy ul. B. Głowackiego 10/23; śp. Franciszek Kołodziejczyk, ostatnio zamieszkały w Aleksandrowie Kujawskim

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.