OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na realizację inwestycji parafialnych. Jesteśmy w trakcie wykonywania balustrady do schodów. Uzyskaliśmy też pozwolenie na realizowanie dalszych prac związanych z Ogrodami Maryi. Dziękujemy Panu Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za objęcie Honorowego Patronatu nad naszymi pracami, za wszelką życzliwość i pomoc, w realizacji projektu min. w zorganizowaniu przejścia od strony ul B. Głowackiego. Wszystkim parafianom dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach oraz na konto parafialne. Bóg zapłać.
  3. We wtorek 11 listopada przeżywamy Święto Odzyskania Niepodległości.
  4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących w Syrii. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc w edukacji sierotom, wsparcie okaleczonych na skutek zamachów na chrześcijan. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności z prześladowanymi za wiarę.
  5. W środę na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. osoby korzystające z pomocy materialnej w naszej parafii. Modlić się będziemy w intencji wszystkich dobroczyńców oraz rodzin naszej parafii.
  6. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w parafii Dzień Wyższego Seminarium Duchownego. Gościć będziemy w parafii ks. dr. Andrzeja Kowalskiego, ojca duchownego oraz kleryków. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
  8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela. Polecamy artykuły poświecone prześladowaniu chrześcijan.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Przygodzki, l. 76, zam. przy ul. Kołłątaja; śp. Marek Błaszak, l. 64, zam. przy ul. Lelewela; śp. Jan Jeziorski, l. 51, zam. w Czernikowie. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…