OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przeżywamy czas Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę przynoszą lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również  Mszę św. o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. roratnich oraz każdego od godz. 7.30 – 8.00 i 17.30- 18.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. W ostatnim czasie zamontowaliśmy poręcze do schodów oraz zakupiliśmy nowy rzutnik do wyświetlania pieśni.
  4. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
  5. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholki parafialnej, będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz stroiki na stół świąteczny. Zachęcamy do wsparcia tej akcji tej inicjatywy. Pozyskane fundusze, dzieci przeznaczą na dofinansowanie letniego wyjazdu wypoczynkowego.
  6. Dzisiaj na Mszę o godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  7. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Dodatkowo w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.
  8. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 6 zł.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Niedziela. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami potraw na świąteczny stół.