1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.  Dziękujemy za cały rok pracy wszystkim grupom, wspólnotom i stowarzyszeniom posługującym w naszej parafii.
  3. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na utrzymanie Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Siostry prowadzą życie kontemplacyjne. Nie opuszczają klasztoru. Przez 8 godzin dziennie adorują Najświętszy Sakrament trwając nieustannie na modlitwie polecając nadesłane intencje modlitewne. Utrzymują się wyłącznie z ofiar ludzi dobrej woli. Wraz z ofiarą będzie można do puszki wrzucić karteczkę z wypisaną intencją, którą siostry polecać będą Bogu w swojej modlitwie. Każdy z nas ma o co Boga prosić i za co dziękować a wytrwała i nieustanna modlitwa ma wielką moc.
  4. Do wtorku odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe. Rano po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  5. W poniedziałek 29 czerwca przeżywamy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  6. W okresie wakacji w środy i soboty biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne można zgłaszać w plebanii lub w zakrystii po Mszach św. Okazja do spowiedzi w dni powszednie w godz. 7.30 – 8.00 oraz 17.30 – 18.00.
  7. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. W I sobotę odmówimy różaniec fatimski o godz. 7.15.
  8. Wydziała Teologiczny UMK zachęca do studiowania teologii. Ze szczegółami możemy zapoznać się na stronie wydziału „www.teologia.umk.pl”.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  10. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Henryk Geldarski, l. 59, zam. przy ul. Wybickiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…