Drodzy Parafianie

Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na utrzymanie Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

W tej chwili przebywa tam 8 sióstr, które poświęciły swoje życie wyłącznie Panu Bogu. Od chwili ślubów wieczystych pozostają za murami łasińskiego klasztoru. Ich powołaniem jest modlitwa kontemplacyjna w intencjach Kościoła. Każdego dnia na modlitwie spędzają wiele godzin, przez co są w stałym kontakcie z Panem Bogiem.

Życie wspólnotowe to przede wszystkim modlitwa w kaplicy, wspólna Eucharystia, a także dwukrotna w ciągu dnia rekreacja, gdzie siostry mogą rozmawiać przez jakiś czas ze sobą w atmosferze serdeczności i radości, wykonując przy tym jakieś proste prace.

Żyją wyłącznie z jałmużny, przyjmując ją z wdzięcznością i dziękując Bogu za wszystkich dobrodziejów.

Obecną troską sióstr jest odremontowanie starego domu w którym mieszkają, gdyż znajduje się on w fatalnym stanie. Warto dodać, że  wszystko w klasztorze jest niezwykle skromne i proste, bez jakichkolwiek ozdób i elegancji. W kaplicy są tylko najpotrzebniejsze sprzęty, bez dywanów, wyściełanych foteli i krzeseł czy drogich sprzętów.

Często wspieramy misje i misjonarzy, poszkodowanych w rozmaitych kataklizmach, budowę kościołów i wiele akcji charytatywnych. Dzisiaj chciałbym prosić o pomoc dla Sióstr, w ich imieniu. One nie mogą przyjechać, stanąć przed nami i skierować do nas swojej prośby.

Pomóżmy Siostrom na ile możemy, choćby drobną ofiarą do puszki. Kiedyś Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny Kowalskiej „Co jest z miłości spełnione, nie jest małe”.

Jedynym darem, jaki otrzymamy od Sióstr w zamian jest modlitwa. Dlatego wraz z ofiarą można do puszki wrzucić karteczkę z intencją modlitewną, którą Siostry polecać będą Bogu przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie i pomoc. Bóg zapłać.

Swoją ofiarę można również przekazać bezpośrednio na konto:

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, ul. Odrodzenia Polski 6, 86-320 Łasin

Nr konta: 24 1240 1949 1111 0000 1355 8918