OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

 2. Gościmy dzisiaj o. Marka Ochlaka, misjonarza z Madagaskaru. Po Mszy św. można wesprzeć ofiarą Ojca Misjonarza.

 3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na realizację parafialnych inwestycji, o których na bieżąco informujemy.

 4. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

 5. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 6. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożyliśmy kartki do spowiedzi.. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

 7. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.

 8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza rodziny objęte opieką charytatywną oraz osoby wspierające ubogie rodziny w naszej parafii na Mszę św. we wtorek 16 lutego o godz. 18.00. Po Mszy św. w salce odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia.

 9. Zbiórka pieniędzy na obiady dla dzieci z Zespołu Szkół nr 24 wyniosła 5060,40 zł. Kwota ta zapewni wykupienie obiadów dla 18 dzieci do końca roku szkolnego.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Stanisław Czaja, l.83, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Dawid Ehlert , l.25 , zam. przy ul. Podgórnej.. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….