OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy, że od dzisiaj zmianie ulegają godziny odprawianych niedzielnych Mszy św. Począwszy od dnia dzisiejszego Msze św. sprawujemy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 /z udziałem dzieci/, 13.00, 15.00 i 18.00.

 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów  i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście  przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbony św. Antoniego.

 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi  wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

 5. W sobotę o godz. 15.30  zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora, które odbędzie się w domu parafialnym. Tym razem będziemy oglądać I część filmu „Bakhita”, opowiadającego o drodze do wolności dziecka bożego, małej, afrykańskiej niewolnicy.

 6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła na spotkanie formacyjne. Naszej młodzieży sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Józef Szamocki dnia 21 marca br. o godz. 18.00.

 7. Trwają w Toruniu Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego. Zachęcamy do włączenia się w obchody, o których pisze do nas Ksiądz Biskup Ordynariusz  w odczytanym przed chwilą liście.

 8. W sobotę 23 lutego przypada 68 rocznica śmierci błog. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. O godz. 11.00 Msza św. w kościele NMP pod przewodnictwem ks. abpa Edmunda Piszcza, a o godz. 12.00 uroczyste wspomnienie Błogosławionego w Sali Wielkiej Dworu Artusa.

 9. Osoby, które zapisały się na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o potwierdzenie swojego uczestnictwa do najbliższej środy. Można to uczynić w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w niej o włoskiej stygmatyczce Natuzzy Evolo, dlaczego potrzebny jest nam Wielki Post i o konieczności głębszego przeżywania Mszy Świętej.

 11. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Urszulę Sawicką, zam. przy ul. Batorego oraz śp. Tomasza Bykowskiego, zam. przy ul. Żelaznej 11/1.