OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o 8.00 oraz o godz. 17.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8. 00. Z racji Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we środy po Mszy św. o godz. 8.00 nie będziemy odprawiać nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00,  czyli w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, odprawiać będziemy Mszę św. recytowaną, tzn. bez śpiewu. 
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.                         We czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I piątek okazja do spowiedzi rano w godz. 7.30 – 7.50 i popołudniu w godz. 17.00 – 17.50. W I sobotę o godz. 7.15, odmówimy różaniec fatimski, o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Pragniemy w naszej parafii utworzyć wspólnotę młodzieżową. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania w piątek o godz. 18.45 do salki katechetycznej. 
 7. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy po Mszach św. zbiórkę do puszek na rzecz pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. Naszą ofiarą wspieramy dzieła misyjne. 
 8. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 11 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej. Osoby, które zgłosiły udział w pielgrzymce prosimy o uregulowanie należności za wyjazd.  
 9. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiary na cele charytatywne można składać do skarbonek z napisem „jałmużna postna” i do skarbonki św. Antoniego. Jak mówi Pismo św., jałmużna gładzi grzechy, a naszą ofiarą wspieramy potrzebujących pomocy materialnej. 
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Katolicki Niedziela