OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niepokalane Poczęcie

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na czas przeżywania czasu Adwentu. 
 2. Przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.W godzinie łaski po Mszy św. o godz. 11.30 to jest ok o godz. 12.15 odmówimy modlitwę różańcową w intencji o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, o nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.  
 3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy. Wierni tworzący kościół na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu. 
 4. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału. Niech nasze ranne uczestnictwo we Mszy św. i związany z tym wysiłek porannego wstawania będą wyrazem naszej miłości do Boga i Jego Matki Maryi. 
 5. Dzisiaj o godz. 13.00 odprawimy Mszę św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.                            
 6. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 7. Dzisiejsza kolekta jest gospodarczą. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. 
 8. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na paczki świąteczne dl najuboższych. 
 9. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 13 zł, ozdobna 15 zł i mała w cenie 6,50 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
 10. wydarzeniem w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia będzie koncert: „Betlejem w Polsce” który odbędzie się w Toruniu (Arena Toruń) 3 stycznia. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Dotychczas odbyło się łącznie 39 koncertów, w których uczestniczyło ponad 160.000 osób. Cały dochód z wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto zakupi bilet na koncert lub płytę „Betlejem w Polsce”, zostaje Ambasadorem Miłosierdzia. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomagają realizować lokalne dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Wystąpią m. in.: Arka Noego, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert i Mate.O. Bilety na koncert w cenie 50, 60 i 80 zł oraz płyty można nabyć w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu i na furcie Kurii Diecezjalnej. 
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.