OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00  odbędzie się Ingres Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla do toruńskiej Katedry.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą.
 4. Przeżywamy czas Adwentu. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszę św. o godz. 8.00.
 5. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu.
 6. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 7. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności  w trwałych opakowaniach.
 8. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 13 zł, mała 6,50 zł i ozdobna w cenie 15 zł. Można nabywać je w zakrystii lub biurze parafialnym.  
 9. Dzisiaj o godz. 13 odprawimy Mszę św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.                                    
 10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.
 11. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Tomasz Słupecki, l 54. , zam. przy ul. Czarlińskiego ; śp. Krystyna Ulatowska , l.87 , zam. przy ul. Wybickiego. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00.Dobry Jezu, a nasz Panie…