OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. W dniach  18 – 25 stycznia przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy              o Jedność Chrześcijan. We środę 22 stycznia o godz. 17.00 nabożeństwo ekumeniczne odprawione zostanie   w Kościele Prawosławnym w parafii pw. Św. Mikołaja w Toruniu, ul . Podgórna 69. Rozkład pozostałych nabożeństw wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  3. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. W tym tygodniu kolęda:

19.01  NIEDZIELA – ul.  PCK numery nieparzyste 9-45, oraz numery parzyste bez wieżowca

20.01  PONIEDZIAŁEK – ul. PCK numery parzyste od 24-28a

21.01  WTOREK – ul. Dekerta cała ulica

22.01  ŚRODA – ul. Grudziądzka numery nieparzyste  11 oraz od 31-55b

23.01  CZWARTEK –  ul. Grudziądzka 57-59

24.01  PIĄTEK –  ul. Grudziądzka 59a – 67 oraz 73a – 77

25.01  SOBOTA – ul. Grudziądzka 71 – 73 oraz 79-97; ul. B. Głowackiego 4-6

26.01  NIEDZIELA –ul. B. Głowackiego 8-14

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o 14.30. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie a pragnie, aby Boże Błogosławieństwo spłynęło na dom i rodzinę, może zapisać się na dodatkową kolędę, która odbędzie się w sobotę 1 lutego od godz. 14.00

1. Zapraszamy na pielgrzymki do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Zostały przygotowane wersje samolotowe i autokarowe. Bliższe informacje w biurze parafialnym.
  2. Osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Bożą zapraszamy: dorosłych do chóru parafialnego, próby odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św.; Młodzież do zespołu- próby we wtorki po wieczornej Mszy św. i dzieci do scholki- próby w soboty o godz. 10.00.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tyg. Katolickiego Niedziela. Znajdziemy tam art. „Świętość na dzisiejsze czasy”- poświecony bł. Janowi Pawłowi II; „Siewcy przyszłości’ – wywiad z ks. Bogusławem, dyrektorem Biblioteki Diecezjalnej i Centrum Dialogu im. Jana Pawła II – dobrze znanym nam z posługi w naszej parafii. Do każdego numeru dołączona jest Adhortacja papieża Franciszka „Ewangelium gaudium”.