OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE         

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. Jutro o 6.15 odprawimy ostatnie roraty.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii po Mszach św.
  4. W poniedziałek  przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
  5. We wtorek 25 grudnia przeżywamy  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  6. Kolekta z drugiego dnia świat przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji
  7. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia. Plan kolęd jest wydrukowany i wyłożony na stoliku pod chórem oraz umieszczony  na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablocie.
  8. W przyszłą niedziele 30 grudnia przeżywamy uroczystość Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  9. Polecamy kolejny numer Niedzieli i parafialnego biuletynu.