OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE            

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny.
  4. Dzisiaj przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
  5. W poniedziałek  25 grudnia przeżywamy  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  6. Kolekta z drugiego dnia świat przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w Bazylice Katedralnej w Toruniu.  
  7. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Plan kolęd jest wydrukowany i wyłożony na stoliku pod chórem oraz umieszczony  na stronie internetowej parafii.
  8. W sobotę 30 grudnia o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Żywego Różańca a następnie odbędzie się spotkanie opłatkowe
  9. Polecamy kolejny numer Niedzieli.