OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. w godz. od 16.00 – 18.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
 5. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. W przyszłą niedziele Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich naszych parafian.  Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe                    a produkty o długim terminie przydatności.
 6. W przyszłą niedziele rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Tomasz Drzymalski, sekretarz biskupa  Józefa Szamockiego. Równocześnie będą odbywały się rekolekcje dla Zespołu Szkół nr 24.
 7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Msze św. w intencji wspólnoty, która odprawiona zostanie w niedzielę 6 kwietnia o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę 6 kwietnia o godz. 19.30 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu chóru Astrolabium. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 9. We wtorek 1 kwietnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 19 – 21 maja. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym i w zakrystii.
 11. W zakrystii do nabycia są Świece – Paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży przekazane zostaną na cele charytatywne do Toruńskiego Centrum Caritas. Cena Paschalisa 7 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
 13. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Marian Stroiński, l. 84, zam. ul. Grudziądzka; śp. Stefan Kowalewski, l. 76, zam. przy ul. B,. Głowackiego; śp. Józef Dragan, l. 55, zam. przy ul. Piaskowej; śp. Władysław Roszak, la 74, zam. przy ul. Kołłątaja. Dobry Jezu, a nasz Panie…