OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 2. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową.

 3. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego.

 4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy  i adoracja, która trwać będzie do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.

 5. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach.

 6. W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia.

 7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.

 8. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny.

 9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. Teksty modlitw będą przygotowane dla wszystkich uczestników.

 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00.                 W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 11. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas porannej Mszy św. o godz. 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego.  W Wielki Czwartek      i Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 23.00.

 12. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nieczynne będzie biuro parafialne. W sprawach pilnych można zgłaszać się do plebanii lub do zakrystii przed nabożeństwami.

 13. Ofiary na kwiaty i zakup materiałów służących do wystroju Grobu Pańskiego można składać do czwartku do skarbonek z napisem ofiara na kwiaty /umieszczonych   z przodu i tyłu kościoła/

 14. W tym roku święto Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia obchodzony będzie 8 kwietnia. Tego dnia podejmiemy po raz kolejny dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.

 15. Ze względu na złe warunki atmosferyczne odwołany został nasz wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy. Wpłacone pieniądze można odbierać w zakrystii.

 16. Panowie, którzy zostali wyznaczeni do obrzędu umywania nóg w Wielki Czwartek proszeni są o zgłoszenie po Mszach w zakrystii.

 17. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela, a w nim m. in. Artykuły poświecone nowemu papieżowi Franciszkowi, o obrońcy Jasnej Góry ojcu Augustynie Kordeckim. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami z zakonnej kuchni na Wielkanoc. Dostępny jest także kolejny numer Naszej Wspólnoty.

 18. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Bronisław Wiśniewski, zam. przy ul. Kołłątaja oraz śp. Antoni Białowicz, zam. przy            ul. Wybickiego 21/3. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.