OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W naszej parafii gościmy s. Judytę, ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która od 1979 roku posługuje na misjach w Zambii. Siostra prowadzi schronisko dla bezdomnych, opiekuje się sierotami, troszczy się o edukację dla bezdomnych. Po Mszach św. do puszek przed kościołem można złożyć swój dar na misję.

  2. Dzisiaj o godz. 11.30  zapraszamy na rocznicę Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św.

  3. W najbliższy czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.00, 8.30, 11.30. Po Mszy św.  o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ulicami: Podgórną, Wiązową, Bartosza Głowackiego, Rejtana, Dekerta, PCK, Podgórna. Czwarty ołtarz zaplanowany został   w ogrodach parafialnych. Tutaj również planujemy sprawować Mszę św. bezpośrednio po zakończeniu procesji. Tak więc Msza św., którą mieliśmy sprawować o 13.00 może ulec przesunięciu. W dniu Bożego Ciała sprawujemy także Mszę św. o godz. 15.00 i 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa  w Eucharystii. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Przy figurze św. Antoniego zostanie ustawiony koszyk do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków. Osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc przy rozstawieniu ołtarzy zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej.

  4. Procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego rozpocznie się Mszą św.  w katedrze św. Janów o godz. 9.00. Następnie ulicami starówki przejdzie procesja do parafii pw. Chrystusa Króla.

  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30 .

  6. Księża Michalici zapraszają w najbliższą sobotę na kolejny Michayland czyli świętowanie Dnia Dziecka. Informacje na plakacie.

  7. W przyszłą sobotę przezywamy I sobotę miesiąca. O godz. 7.15 odprawimy różaniec fatimski. Rozpoczynamy też miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 17.30.

  8. W przyszłą niedziele o godz. 8.30 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Józef Mikuć, zam., przy ul. B. Głowackiego; śp. Bartosz Michalski, zam., przy ul. Grudziądzkiej. Dobry Jezu,  a nasz Panie…