Ogłoszenia Duszpasterskie
Chrzest Pański

 1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Chrystusa. Dla nas wierzących jest to okazja do wzbudzenia w sobie świadomości przyjętego sakramentu chrztu świętego.
 2. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty na temat: Na wzór bł. Juty. Drogi wyobraźni miłosierdzia na co dzień.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją ofiarności Parafian.
 4. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
 5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
 6. Trwają wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec, kropidła i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
  PLAN KOLĘD:
  [list=i]

 7. 8 I (niedziela) – Podgórna (numery nieparzyste) i Zamknięta oraz Piaskowa
 8. 9 I (poniedziałek) – Grudziądzka 55-57
 9. 10 I (wtorek) – Grudziądzka 57A-59A
  11 I (środa) – Grudziądzka 61-61A i Kordeckiego

 10. 12 I (czwartek) – PCK (bez wieżowca)
 11. 13 I (piątek) – PCK (wieżowiec) oraz Wybickiego i Żelazna (stare budownictwo)
 12. 14 I (sobota) – Legionów (numery nieparzyste)
 13. 15 I (niedziela) – Legionów (numery parzyste) i Żwirki i Wigury oraz Dekerta (bez wieżowca)
 14. 16 I (poniedziałek) – Lelewela (numery nieparzyste) oraz 2, 8, 26 i 28
 • Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
 • Papieska intencja modlitewna na styczeń:
  Aby dążenie chrześcijan do pełnej jedności przyczyniało się do pojednania i pokoju między wszystkimi narodami świata.[/list]