1. Dziś obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”, tzn. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego przed kościołem zbieramy do puszek na rzecz polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych częściach świata. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
 4. Rozpoczęliśmy już spowiedź wielkanocną. Dlatego przypominamy, że można oddawać kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
 5. Klub Seniora naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 28 maja do 5 czerwca. W planie pielgrzymki znajdują się m.in.: Asyż, Monte Casino, Rzym, Orvieto, Wenecja i Mariazell. Koszt pielgrzymki 1750 zł. i 85 euro. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii oraz telefonicznie (numer tel. 724 157 235, 603 791 844).
 6. Próba chóru w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. Spotkanie dla klas II ponadgimnazjalnych w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 8. Wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholii parafialnej zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej.
 9. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie również w sobotę na godz. 11.00 do salki parafialnej.
 10. W piątek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to 19 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzach Kościoła toruńskiego. Jest to również dzień Dzieła Duchowej Adopcji. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło przez modlitwę za dzieci poczęte, a nienarodzone zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wejściu do kościoła, gdzie będzie można je wypełnić i złożyć podczas Mszy św. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
 11. Na spotkanie Klubu Seniora zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę na godz. 15.30.
 12. W imieniu księży Salezjan serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte w szkole salezjańskiej. Odbędą się one 26 marca w godz. 10.00 – 13.00.
 13. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w niedzielę na godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
 14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół nr 24. Dlatego uczniów klas podstawowych zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą rekolekcje na godz. 11.00, zaś z klas gimnazjalnych na godz. 9.45.
 15. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się zbiórka pieniędzy na ofiary trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Również w naszej parafii będziemy je zbierać przed kościołem. Dlatego prosimy o wsparcie tego dzieła, a także o modlitwę w intencji ofiar.
 16. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, którego celem jest wprowadzenie w Polsce prawa chroniącego wszystkie dzieci od początku życia, zwracamy się do wszystkich z prośbą o udzielenie poparcia. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy osób popierających powyższą ustawę. Dlatego wszystkich chętnych prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.
 17. Informujemy, że w naszym kościele zgodnie z zaleceniami liturgicznymi został umieszczony pulpit pod Ewangeliarz. Służy on uwypukleniu Bożego Słowa, które słuchamy i które powinno nas przemieniać. Podczas każdej Mszy św. korzystamy nie tylko ze stołu Eucharystii, ale także ze stołu Słowa Bożego. Dlatego tak ważna jest otwarta księga Biblii. Również, wsłuchujące się w głosy wiernych, zakupiliśmy do naszej świątyni ocieplenia na ławki.
 18. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały informacje o sposobie przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
 19. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, bezpłatny magazyn „Świadectwo” oraz inne czasopisma religijne.