1. Trwa Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (do czwartku) przeżywany pod hasłem: Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę (Mk 7,37). Program spotkań ekumenicznych podany jest w gablocie. Sprawę jedności polecajmy Panu Bogu również w osobistych modlitwach.
 2. W czwartek przypada liturgiczne święto – Nawrócenie św. Pawła.
 3. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o g. 15.3o w salce.
 4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 5. W naszej wspólnocie parafialnej trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
  Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Te rodziny odwiedzimy w najbliższą sobotę lub niedzielę.

 6. W czasie kolędy informujemy i zachęcamy do udziału w misjach świętych, które będą miały miejsce w naszej parafii w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu. Tak więc do ich rozpoczęcia zostało 5 tygodni…
 7. Trwa modernizacja organów. Potrwa ona ok. 3 miesiące.
 8. Papieska intencja modlitewna na styczeń:„Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami”.

PLAN KOLĘD:

 • 21 I (niedziela)
  Kołłątaja 31b-e i parzyste 2-22

 • 22 I (poniedziałek)
  B. Głowackiego 38-42

 • 23 I (wtorek)
  B. Głowackiego 44-48 i Grudziądzka 55-55a

 • 24 I (środa)
  Grudziądzka 55b-59

 • 25 I (czwartek)
  Grudziądzka 59a-61a

 • 26 I (piątek)
  Grudziądzka 51b (nowy blok) i Kilińskiego

 • 27 I (sobota)
  Grudziądzka 35-101 (bez wieżowców) i na zgłoszenia

 • 28 I (niedziela)
  Ogrodowa i na zgłoszenia

Plan kolęd znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafii.