1. Dziś przed kościołem zbieramy do puszek na budowę pomnika bł. Jerzego Popiełuszki w Toruniu. Serdecznie polecamy ofiarności.
 2. Podczas zbiórki w zeszłą niedzielą do puszek na obiady dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii, które uczą się w Zespole Szkół nr 24 zebraliśmy 5730, 30 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Dlatego jutro i we wtorek po zakończeniu Mszy św. porannej aż do godz. 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie i zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę przed Chrystusem eucharystycznym.
 4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu).
 5. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a także Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach indywidualnych.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
 7. Wspólnotę Nieustającego Różańca zapraszamy w środę popielcową na Mszę św. na godz. 18.00, a następnie po niej na spotkanie w kościele.
 8. Klub Seniora naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 28 maja do 5 czerwca. W planie pielgrzymki znajdują się m.in.: Asyż, Monte Casino, Rzym, Orvieto, Wenecja i Mariazell. Koszt pielgrzymki 1750 zł. i 85 euro. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii oraz telefonicznie (numer tel. 724 157 235, 603 791 844).
 9. Wszystkich chętnych na spotkanie Klubu Seniora zapraszamy w sobotę na godz. 15.30.
 10. Próba chóru w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 11. Wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholii parafialnej zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej.
 12. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie również w sobotę na godz. 11.00 do salki parafialnej.
 13. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały informacje o sposobie przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej. Nas nic to nie kosztuje, a innym możemy pomóc. Dlatego prosimy o wsparcie tego dzieła.
 14. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.