Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa Męki Pana – 9.04.2006

 1. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o g. 17.15.
 2. Dziś rozpoczyna swoje rekolekcje młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Ich program zamieszczony jest w gablocie. Tam też znajduje się program Diecezjalnego Dnia Młodzieży.
 3. Szczegółowy plan nabożeństw i spowiedzi w Wielkim Tygodniu znajduje się na str.2 gazetki i w gablocie.
 4. W Wielki Czwartek o g. 10.oo w katedrze Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także naszych Parafian.
 5. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 6. W Wielką Sobotę nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ilościowego. Zaleca się je jednak jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
 7. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o g. 15.oo, a w pozostałe dni – o g. 17.3o. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o g. 14.3o.
 8. Ofiary na kwiaty i świece do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
 9. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z radością informuje, że dzięki wielkiej ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej kwesty zebrano 3129 zł oraz trochę żywności, co pozwoliło, po dokonaniu zakupów, przygotować 61 paczek. Zostały one rozdane ubogim rodzinom naszej parafii w minioną środę.
 10. Organizujemy autokarowy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Warszawie 26 maja (piątek) g. 9.3o. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 11. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.