1. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych.
 2. Dziś Światowy Dzień Młodych. Zapraszamy młodzież na Mszę Świętą do toruńskiej katedry na godz. 12.15. U nas zaś po Mszy Świętej o godz. 15.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które przygotował Klub Seniora wraz ze scholą dziecięcą a o godz. 17.15 na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. O godz. 18.15 sprzed kościoła nastąpi wyjazd na Misterium Męki Pańskiej. Prosimy pamiętać o ciepłym ubraniu i krzesełkach bądź kocach do siedzenia.
 4. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich informuje, że dzięki ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej kwesty zebrano 4.886,20 zł i dary rzeczowe, co pozwoliło przygotować paczki dla 60 rodzin ubogich z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę – Msze Święte i nabożeństwa bez zmian, w Wielki Czwartek – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, w Wielką Sobotę – obrzędy Wigilii Paschalnej i Msza Rezurekcyjna od godz. 22.00. Początek nabożeństwa w ogrodzie za plebanią. Przynosimy ze sobą świece. W niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
     Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek po zakończonej liturgii aż do piątku do godz. 18.00 (na czuwanie nocne zaprasza Wspólnota Nieustającego Różańca) następnie przez całą noc i cały dzień do Wigilii Paschalnej. Prosimy o czuwanie w godzinach nocnych z piątku na sobotę według planu zamieszczonego w gablocie i gazetce.
      Okazja do spowiedzi: do środy, jak zwykle, pół godziny przed Mszą Św., w Wielki Czwartek i Piątek – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 18.00, w Wielką Sobotę – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 20.00.

 6. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
 8. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe dni – o godz. 17.30. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
 9. Zapraszamy również na koronację Wizerunku Jezusa Miłosiernego w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na toruńskich Koniuchach. Msza Święta koronacyjna w niedzielę 19. kwietnia o godz. 15.00. Szczegółowy plan na plakatach.
 10. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie co półgodziny od godz. 9.00 do 17.00.
 11. Ofiary na kwiaty i świece do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę Świętą podczas Wigilii Paschalnej.
 12. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.
 13. Intencje misyjne na miesiąc kwiecień: „Aby Pan błogosławił pracy rolników obfitymi plonami i sprawił, ze bogatsze narody będą bardziej wrażliwe na dramat głodu w świecie”.