1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Najświętszej. Zakończył się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Wszystkim, którzy nie dopełnili tego obowiązku przypominamy, że jest to poważne naruszenie porządku moralnego i zaniedbanie przykazania kościelnego.
 2. Dziś przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na cele inwestycyjne.
 3. W poniedziałek na Mszy św. o g. 16.oo ksiądz biskup Józef Szamocki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas trzecich naszego gimnazjum.
 4. W środę przypada 10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Karłowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, a w czwartek – 8. rocznica beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego, kapłana i męczennika.
 5. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego wyruszy z katedry po Mszy św. o g. 9.oo i przejdzie do kościoła Chrystusa Króla.
  W naszym kościele Msze święte o g. 7.oo, 8.3o, 12.oo, 13.oo, 15.oo i 18.oo. Przypominamy, że obecność na Mszy św. jest w tym dniu obowiązkiem katolika!

 6. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o g. 15.3o w salce.
 7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 15.oo zapraszamy na pierwszy pełny koncert organowy w wykonaniu p. Joanny Kucharko, naszej byłej parafianki, która obecnie mieszka i pracuje w Austrii. Zaprezentuje ona utwory różnych wykonawców.
 9. Również w następną niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 10. Z radością informujemy, że ks. Mirosław Kaźmierski, wikariusz w naszej parafii, został z dniem 23 VI mianowany przez Księdza Biskupa proboszczem Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Linowieu>. Dziękując ks. Mirosławowi za 6 lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej życzymy mu wielu sił, Bożego błogosławieństwa, życzliwości ludzi i pięknych owoców pracy w nowej, własnej parafii. Szczęść Boże!
 11. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Tam też można kupić książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia naszego kościoła w cenie 15 zł i pocztówki przedstawiające podświetlony nasz kościół po 1 zł. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona pod chórem i z przodu kościoła.
 12. Papieska intencja modlitewna na czerwiec:
  „Aby Pan strzegł marynarzy i wszystkich związanych z morzem”.