1. Trwa okres wakacji. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu zawieszona jest Msza św. w niedzielę o godz. 13.00 i 15.00, a także śpiewanie godzinek ku czci Matki Bożej. Nieczynne też będzie Biuro małżeńskie, a w miesiącu sierpniu Poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy: 25 lipca oraz 1 i 15 sierpnia w łączności z Mszą św. o godz. 12.00.
  2. Dziś Ksiądz Prałat Stanisław Kardasz obchodzi obchodził swój jubileusz, w którym dziękujemy Panu Bogu za 50. lat kapłaństwa, 40. lat proboszczowania oraz 20. lat w duszpasterstwie policji. Msza św. jubileuszowa będzie o godz. 12.00. Dlatego, wyjątkowo w tym dniu, nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, a także o 13.00 i 15.00, zgodnie z ogłoszeniami. Podczas Mszy św. jubileuszowej, z racji obecności wielu księży i gości, zostanie umieszczone w ogrodzie nagłośnienie oraz 300 krzesełek i tam na Eucharystii również kapłani udzielać będą komunii świętej. Ksiądz Jubilat prosi, aby zamiast składania kwiatów złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne. Skarbonka w tym celu będzie wystawiona tego dnia w kościele przy figurze św. Antoniego i w ogrodzie. Dziś od godziny 11.30 do 14.30 będzie zamknięty dla ruchu drogowego odcinek ulicy Podgórnej: od Wiązowej do Grudziądzkiej, aby można było postawić i zaparkować samochód na tym odcinku drogi podczas niedzielnej uroczystości.
  3. W imieniu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom półkolonii organizowanych dla ubogich dzieci z rodzin naszej parafii. Dzięki Waszej ofiarności udało się objąć opieką 19 dzieci i zapewnić wiele atrakcji. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zbliża się czas pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Jak co roku w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę – z 26 lipca na 27 lipca 21 pielgrzymka biegowa – potrzeba ponad 25 noclegów. Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pielgrzymowanie udostępniając noclegi, prosimy o informację w zakrystii. Pielgrzymi z pielgrzymki biegowej dotrą do nas w poniedziałek ok. godz. 17.00 – w tym dniu o godz. 18.00 i w wtorek o godz. 8.00 będą Msze Św. z ich udziałem.