Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła – 18.09.2005

 1. Dziś dzień imienin ks. Prałata. Zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta!
 2. Dziś też zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o g. 15.oo.
 3. Rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. Dziś odbywa się Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W Polsce obchodzimy też Dzień Środków Masowego Przekazu.
 5. Próba chóru parafialnego odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. w salce w domu parafialnym. Zapraszamy chórzystów i wszystkich zainteresowanych!
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie na temat Rodzina w programach wyborczych Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawią posłowie Anna Sobecka i Antoni Mężydło. Spotkanie odbędzie się we wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II przy ul. Łaziennej 22.
 7. Diakonia Obrony Życia Domowego Kościoła zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji obrony życia poczętego i beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II w piątek, do kościoła św. Józefa, od g. 18.oo do 21.37.
 8. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
 9. Również w następną niedzielę po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 10. 24 i 25 września odbędzie się Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Jej program jest podany w gablocie.
 11. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach przed odpustem parafialnym. Rozpoczniemy je w niedzielę 2 X i będziemy kontynuować w dniach od 5 do 7 X. Poprowadzi je o. Kazimierz, paulin z Torunia.
 12. W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia, która jest planowana po odpuście parafialnym w sobotę 15 października.
 13. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
 14. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W Roku Eucharystii zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
 15. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
 16. Papieska intencja modlitewna na wrzesień:
  Aby prawo do wolności religijnej było uznawane
  przez rządy wszystkich krajów świata.