6 grudnia 2025r. Wspólnota Nieustającego Różańca zgromadziła swoich przedstawicieli w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, aby modlić się w intencji „o czystość serc duchowieństwa, osób życia konsekrowanego, małżeństw, dzieci i młodzieży”. Rozważnie siódmej boleści Matki Bożej – złożenie Pana Jezusa do grobu – było ofiarowane jako ekspiacja za grzechy Polski, za grzechy przeciwko czystości. Na czuwaniu nie zabrakło przedstawicieli Wspólnoty z naszej parafii.

Modlitwę rozpoczęto o godzinie 9.30 i przez całe czuwanie rozważano wszystkie części Różańca Świętego. O godzinie 12.00 odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył ksiądz Leszek Wojcinowicz, opiekun Wspólnot Nieustającego Różańca Diecezji Warmińskiej. Po Eucharystii rozważano Siedem Boleści Matki Bożej. Spotkanie zakończono Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymi przybyli do Gietrzwałdu mogli również adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w nowej kaplicy wieczystej adoracji.