OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Jan Paweł II. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W tym roku chcemy między innymi pomalować ławki na chórze i odnowić podłogę pod chórem              i na chórze.
  4. W czwartek o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży ze Szkoły nr 24.
  5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na cele charytatywne, pomoc ludziom dotkniętym różnego rodzaju cierpieniem. Papież Franciszek 13 czerwca 2016 r. w Rzymie apelował „ Tak wiele jest docierających do nas obrazów, że widzimy cierpienie, ale go nie dotykamy, słyszymy płacz, ale nie pocieszamy płaczących, widzimy pragnienie, ale go nie zaspakajamy”. Nasza najdrobniejsza ofiara jest gestem solidarności z potrzebującymi. Jest gestem Bożego Miłosierdzia i dobrym uczynkiem dla tych, którzy cierpią biedę. W ten sposób realizujemy przykazanie miłości Boga i bliźniego. Cokolwiek uczyniliśmy drugiemu człowiekowi czynimy samemu Bogu.   
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Kat Niedziela.
  8. Osoby, które wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuariów Podkarpacia proszone są o dokonanie wpłat do 14 kwietnia.  
  9. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Dorota Rissmann, l. 57, zam. przy ul. Kołłątaja; śp. Mieczysław Samorowski, l. 81, zam. przy ul. Kołłątaja; śp.Ryszard Kwiatkowski, l. 70, zam. przy ul. Dekerta; śp. Romana Borkowska, l. 75, ostatnio zam. przy ul. Piskorskiej.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…