V NIEDZIELA WIELKANOCY 18.05.2025
2025-05-17
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
- Wczoraj w parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dzieci pierwszokomunijne w Białym Tygodniu wraz z Rodzicami zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 18.00.
- Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej w naszym ogrodzie, oraz o 17.30 w kościele. W niedzielę nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.
- W sobotę przypada 24 dzień miesiąca. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będziemy modlili się w intencji chorych, cierpiących o Boże Błogosławieństwo w naszych rodzinach. Kartki z intencjami można składać do skrzynki pod relikwiami bł. Rodziny Ulmów.
- W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Adama Czerwińskiego z Kuby. Podzieli się z nami na temat jego tego jak w ostatnim czasie wygląda życie religijne, ale i te codzienne na Kubie. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ks. Adama ofiarą na misje.
- W przyszłą niedziele o godz. 11.30 przeżywać będziemy I rocznicę Komunii św. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie dzieci klas IV.
- Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do udziału w Jubileuszowej Pielgrzymce Żywego Różańca, które odbędzie się 3 lipca br., w parafii Wniebowzięcia NMP w Chełmnie. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy
Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny Hohlweg, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Na miesiąc maj szczególnie polecamy płytę pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć ten miesiąc . Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem i w zakrystii. Bóg zapłać.