OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
  2. W poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut nawiedzić kościół. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa                         i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 czyli w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, odprawiać będziemy Mszę św. recytowaną, tzn. bez śpiewu. 
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00; 10.00; 15.00, 16.30, 18.00. W tym dniu zbieramy ofiary na cele charytatywne, min na pomoc ofiarom wojen, prześladowań za wiarę, poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary te stanowią tzw. Jałmużnę Postną. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiary na cele charytatywne można składać do skarbonek z napisem jałmużna postna i do skarbonki św. Antoniego. 
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową rano po Mszy św. o 8.00 oraz o godz. 17.15. Wszystkich, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8. 00.
  5. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę   o godz. 17.15.
  6. Pragniemy w naszej parafii utworzyć wspólnotę młodzieżową. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.45 w salce katechetycznej. 
  7. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 11 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej. 
  8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcie I Komunii św., wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Katolicki Niedziela