OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej eucharystii.
 2. W poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
 3. W poniedziałek na godz. 16.00 do kościoła zapraszamy kandydatów do bierzmowania na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.
 4. We wtorek po Mszy o 18.00 do salki parafialnej zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.
 5. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00; 10.00; 15.00, 16.30, 18.00. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 16.30,  dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Na godz. 19.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy młodzież.   Wszystkich, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św.  o godz. 8. 00.
 8. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00   w przyszłą niedzielę.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 18.00.
 10. W sobotę 8 marca ks. Łukasz i ks. Dawid odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Przeznaczymy ją na inwestycji w naszej parafii. Po świętach wielkanocnych pojawi się w naszym kościele drugi konfesjonał. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, składane w imiennych kopertach oraz wpłacane na konto parafialne.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
 13. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zdzisław Drążek, Barbara Kosobucka,  Dobry Jezu a nasz Panie…