OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu dla dzieci w naszych ogrodach parafialnych. Szczególne podziękowania należą się ks. Łukaszowi, który był inicjatorem tego spotkania i włożył dużo serca i starań w przygotowanie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w naszych ogrodach.

  2. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. O godz. 16.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie procesja z Obrazem do Sanktuarium na Bielanach, gdzie ks. bp Andrzej Suski o godz. 18.00 przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św.

  3. W sobotę 14 września Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Odwiedzimy także Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt  70 zł. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i w tygodniku Niedziela.

  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy jak zwykle dzieci. Będziemy dziękowali Bogu za miniony rok szkolny i prosili                   o szczęśliwy przebieg wakacji.

  6. W tym roku na czas wakacji nie odwołujemy żadnej Mszy św. tak więc będzie Msza św. o godz. 13.00 i 15.00.

  7. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy                   z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.