OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

  2. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „ Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.  Od jutra do soboty młodzież naszej parafii pod opieką ks. Łukasza wyjeżdża  wypoczynek połączony z rekolekcjami na Pojezierzu Brodnickim.

  3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Dariusza Kajzera, który pracuje na misjach w Papui – Nowej Gwinei. Ks. Darek dzieli się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej. Po Mszach św. osoby chętne swoją ofiarą  mogą wesprzeć ojca misjonarza.

  4. W sobotę 13 lipca przeżywamy dzień fatimski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. Tym razem po Mszy św. udamy się do naszego ogrodu na modlitwę różańcową. Matce Bożej polecać będziemy wszelkie sprawy związane z uzyskaniem pozwoleń na rozpoczęcie prac w ogrodzie.

  5. Przypominamy, że od 1 lipca zmianie ulegały przedpołudniowe godziny urzędowania biura parafialnego. Będzie ono czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 – 9.30 oraz   16.30 -17.30.

  6. W przyszła niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, składane na kolektę oraz wpływające na konto parafialne. Przeznaczamy je na inwestycje w naszej parafii. Przeprowadziliśmy prace związane                       z konserwacją organów. Wykonana została korekta intonacji, ustabilizowanie ciśnienia, naprawa płytki elektronicznej sterującej głosami, wymiana mieszków skórzanych oraz całkowite strojenie wszystkich głosów. Niebawem też pojawi się nowy konfesjonał. Rzeźbiona jest marmurowa figura Matki Bożej z Góry Karmel, która stanie w naszych ogrodach. Wykonaliśmy też brakujące wsporniki podtrzymujące gałęzie naszego pięknego dębu. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za ofiary i przejawy wszelkiej życzliwości.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.