OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
  2. Dziękujemy za ofiary wpłacane na remont wieży i elewacji frontowej. Darczyńców wpisujemy do Złotej Księgi Ofiarodawców, która stanowi pamiątkę dla przyszłych pokoleń. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię. Bóg zapłać!
  3. W piątek 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Zapisy do grupy Białej w parafii św. Jakuba Ap. Kierownikiem pielgrzymki diecezjalnej jest ks. Bartłomiej Surdykowski 
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I piątek okazja do spowiedzie w godz. 17.00 – 17.50. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski o 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 
  5. W czasie wakacji biuro parafialne czynne będzie w czwartek w godz. 16.30 – 17.30. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św. 
  6. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji w dni powszednie rano 7.30 – 7. 50 oraz 17.30 – 17.50. 
  7. Przez okres trwania wakacji Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 będzie Mszą św. recytowaną i bez kazania. 
  8. W dniach 9 – 10 września zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Osoby, które zapisały się już na wyjazd prosimy, aby uregulowały wpłaty. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Stanowią  one cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem, w zakrystii oraz u p. Hanny na chórze.