DZIĘKCZYNIENIE ZA 7 LAT POSŁUGI W DIECEZJI TORUŃSKIEJ

Przewielebni Bracia Kapłani, Czcigodne osoby konsekrowane, Szanowni Przedstawiciele Ruchów, Stowarzyszeń oraz Wspólnot Parafialnych, Drodzy Diecezjanie!

Z wielką radością pragnę zaprosić Was na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w toruńskiej katedrze w rocznicę jej poświęcenia tj.  5 października 2024 r. o godz. 18.00. Będzie to dla nas szczególny czas wspólnej modlitwy, podczas której pragnę podziękować Panu Bogu za 7 lat posługi w Diecezji Toruńskiej. Podczas tej Eucharystii, chciałbym wyrazić wdzięczność za Waszą obecność, wsparcie, modlitwy i wszelką życzliwość, której przez te lata doświadczałem. Pragnę podziękować za wspólnie przeżyte lata pełne dobra, współpracy i zaangażowania w życie naszej wspólnoty diecezjalnej. Wasza otwartość serca, oddanie i wspólna troska o rozwój Kościoła były dla mnie ogromnym darem.

Ojciec Święty Franciszek powierzył mi nowe zadanie – mianował mnie arcybiskupem metropolitą szczecińsko-kamieńskim. Proszę Was zatem o modlitwę w tej nowej drodze, którą Pan Bóg przede mną otwiera. Zapewniam Was, że z wdzięcznym sercem będę pamiętał o Diecezji Toruńskiej i nadal będę Was wspierał modlitwą, prosząc Boga o Jego błogosławieństwo dla każdego z Was. W sposób szczególny zapraszam na tę uroczystość kapłanów, osoby konsekrowane, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz wszystkich wiernych świeckich naszej diecezji. Bądźmy razem w tym ważnym dniu, dziękując Bogu za dar naszej katedry i za lata wspólnej pracy na rzecz Kościoła toruńskiego. Proszę Was jednocześnie o modlitwę w intencji wyboru nowego biskupa toruńskiego. Niech Pan Jezus, nasz Najwyższy Pasterz, prowadzi nas wszystkich w miłości i pokoju.

Z błogosławieństwem

bp Wiesław Śmigiel

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy w dni powszednie o godz.7.30 i o 17.30
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I piątek okazja do spowiedzi w godzinach 17.00 – 17.50. W I sobotę o godz. 7.15 odprawimy różaniec fatimski a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. W sobotę 12 października organizujemy wyjazd na czuwanie modlitewne do Gietrzwałdu z okazji 25-lecia istnienia  Wspólnoty Nieustającego Różańca. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
  5. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będącą dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz stronie diecezjalnej.
  6. Biuro Misja Travel wraz z naszą parafią zaprasza na pielgrzymkę do Brazylii w dniach 28 stycznia – 9 lutego. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne  w wykonaniu p. Hanny Hohlweg, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Stanowią  one cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem oraz w zakrystii.