OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.30.  
 3. We środę 5 października przeżywamy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ks. bp. Andrzeja Suskiego.
 4. We środę 5 października we wspomnienie św. Faustyny w  Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przypadają uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 15.00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17. 30.
 6. W piątek 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Niech nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem miłości i wdzięczności do Matki Najświętszej za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Zgodnie z tradycją dzień po odpuście parafialnym, a więc w sobotę udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz  z kościoła o godz. 16.30.
 7. Wspólnota  Nieustającego Różańca w przeddzień odpustu parafialnego w czwartek 6 października zaprasza do wspólnego odmówienia wszystkich części różańca św. Odmawianie I części rozpoczniemy się o godz. 17.15, a pozostałe części odmówione zostaną po Mszy św. wieczornej. Modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, kapłanów, parafii i intencjach osobistych. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszła niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 dzieci oraz rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 9. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 10. W przyszłą niedzielę 9 października przeżywamy Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne min. na zakup oleju do ogrzewania kościoła i remont instalacji odgromowej.
 12. Kolejna próba scholki odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce serdecznie zapraszamy na próby.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.