OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na realizowanie inwestycji parafialnych..
 3. Przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na stypendia przeznaczone dla zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Składając nawet najdrobniejszą ofiarę umożliwiamy ubogiej a zdolnej młodzieży realizację życiowych planów i zdobycie wykształcenia.
 4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
 5. W piątek przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe a po Mszy św. wieczornej udamy się do ogrodu przed figurę Matki Bożej i odmówimy litanię do Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy Rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 7. Tradycyjnie dzień po odpuście parafialnym udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz sprzed kościoła o godz. 16.30.
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.