OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem diecezji toruńskiej bpa Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Jego zawołaniem są słowa: „Omnibus omnia factus.” Jest ono nawiązaniem do słów św. Pawła: Stałem się wszystkim dla wszystkich.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na realizację inwestycji parafialnych. Przygotowujemy się do malowania podłogi pod chórem oraz ławek i podłogi na chórze oraz spłacamy należności związane z malowaniem naszej świątyni.
  4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących w Iraku i Syri. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc w edukacji sierotom, wsparcie okaleczonych na skutek zamachów na chrześcijan. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności z prześladowanymi za wiarę.
  5. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia informujemy, że nasza parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyła, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 8.30 i będą dostępne w biurze parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
  7. Wypominki za osoby zmarłe odmówimy jeszcze w sobotę 25 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 18.00 0dprawimy Mszę św. w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  8. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Bogdana Nienartowicza, l. 75, ostatnio zamieszkałego w DPS w Chełmży; śp. Bożenę Litwińską, l 52, zam. przy ul. Grudziądzkiej….Dobry Jezu, a nasz Panie…
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela.