OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj na Mszy św. poświęciliśmy opłatek na stół wigilijny. Można odbierać go w zakrystii po Mszach św.  Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.  Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Prosimy o przestrzeganie wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne  w Toruniu.
 4. Od poniedziałku 22 listopada rano o 7.30 i wieczorem o 17.30 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawiać będziemy nowennę do św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.
 5. Z piątku na sobotę tj. 26- 27 listopada zapraszamy na czuwanie wynagradzająco – przebłagalne Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czuwanie rozpoczniemy
  o godz. 22.00. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. 
 6. . W piątek 26 listopada o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych,  a po Mszy św. odmówimy różaniec.
 7. Zgodnie z Apelem Abp. Stanisława Gądeckiego św. dzisiaj po Mszach jest możliwość włączenia się w zbiórkę na rzecz  tych wszystkich, którzy potrzebują pomocy na granicy Polsko – Białoruskiej. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną, Policję i wojsko. Ofiarę można złożyć do koszyków przy wyjściu z kościoła lub skarbonek umieszczonych w ścianach na chórze. 
 8. Wznawiamy działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św.
  o godz. 18.00.
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer
  Tyg. Kat. Niedziela.  Polecamy także kolejną płytę, tym razem  z pieśniami maryjnymi w wykonaniu pani Hanny naszej organistki oraz p. Leszka Milińskiego. Płyta zatytułowana jest „ Matko Chrystusa”. Płyta stanowi cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Może stanowić prezent świąteczny a zarazem pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia  w zakrystii, u panów Kościelnych czy
  u p. Hanny na chórze.