1. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadza zbiórkę  do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.

2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św.  w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

3. W sobotę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz I sobotę miesiąca. Msze św. z poświęceniem gromnic  odprawimy o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Jest to także w całym Kościele, z ustanowienia Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych. W diecezji toruńskiej ofiary składamy na jedyny w naszej diecezji kontemplacyjny klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Pierwszosobotni różaniec odmówimy o godz. 7.15.

4. W poniedziałek 28 stycznia o godz. 11.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy i innych schorzeń.  W trakcie spotkanie będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów.

5. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem naszych Księży Biskupów w dniach 20-27 kwietnia oraz do Sanktuariów Alpejskich w maju. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

6. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Plan kolęd na najbliższy tydzień:

• 27.01  NIEDZIELA – Wybickiego : 16c oraz 18b i18c; 20-20c; 22-22c; 22d-32
  • 28.01  PONIEDZIAŁEK – Wybickiego: 34-36b; 38-40b; Lelewela 1 i 13.
  • 29.01  WTOREK – Lelewela 2-8; 10-10b; 15,17,19; 18-18b
  • 30.01  ŚRODA – Lelewela 12-14 i 26-44; 44a-50; Podgórna 68a-72a; Piaskowa
  1. Termin kolęd uzupełniających przesunięty został z 30 stycznia br. na 2 lutego. Podyktowane jest to dużą ilością zgłoszeń. W dzień powszedni, kiedy rozpoczynamy kolędy od godz. 16.00 nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do wszystkich wiernych. Dlatego wybraliśmy sobotę 2 lutego. Kolędy rozpoczną się od godz. 14.00. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dziękujemy jednak tym wszystkim, którzy nie mogli przyjąć kolędy  w wyznaczonym terminie i poprosili o termin uzupełniający. To budujące świadectwo wiary parafian, którzy chcą, aby Boże Błogosławieństwo spoczęło w ich rodzinach.

2. Chorych i starszych naszych parafian odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną    w sobotę  9 lutego. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie w naszej parafii zajęć dla dzieci w czasie ferii. Dzieci były na lodowisku, grały w kręgle oraz uczestniczyły w ciekawych zajęciach zorganizowanych w salce parafialnej.

4. Dzieci śpiewające w scholce parafialnej zapraszamy na pierwszą po feriach próbę, która odbędzie się w sobotę. Tym razem jednak ze względu na święto Matki Bożej Gromnicznej próba odbędzie się nie o godz. 10.00 a 11.15. Młodzież śpiewającą  w zespole parafialnym zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.45 do salki parafialnej. Próby chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w salce parafialnej.

5. W przyszłą niedziele o godz. 8.30 odprawiona zostanie Msza w intencji Członków Żywego Różańca.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.