NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ  15.06.2014

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 15.06.2014

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.
  2. Wczoraj w Katedrze Toruńskiej ks. bp Andrzej Suski udzielił święceń kapłańskich ks. Tomaszowi Filipiakowi, który przez ostatni rok jako diakon posługiwał w naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ks. Tomasz odprawi Mszę św. w naszym kościele i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  3. W najbliższy czwartek 19 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.00, 8.30, 10.00. 11.30, 18.00.W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ulicami: Podgórną, Wiązową, Bartosza Głowackiego, Rejtana, Dekerta, PCK, Podgórna. Czwarty ołtarz zaplanowany został   w ogrodach parafialnych. Tutaj również planujemy sprawować Mszę św. bezpośrednio po zakończeniu procesji. Tak więc Msza św., którą mieliśmy sprawować o 13.00 może ulec przesunięciu. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Przy figurze św. Antoniego zostanie ustawiony koszyk do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków.
  4. Procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego rozpocznie się Mszą św.  w katedrze św. Janów o godz. 9.00. Następnie ulicami starówki przejdzie procesja do parafii pw. Chrystusa Króla.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30 .
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Tomasz Gruszczyński, zam., przy ul. Wybickiego; śp. Andrzej Dittmann, zam., przy ul. Czarlińskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00; śp. Janina Kamińska, zam. przy ul. B. Głowackiego, Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Dobry Jezu,  a nasz Panie…
Honorowy patronat Prezydent Miasta Torunia nad projektem „Ogrody Maryi”

Prezydent Miasta Torunia

Uprzejmie informuję. że przyjmuję honorowy patronat nad projektem „Ogrody Maryi” realizowanym przy parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Mam nadzieję, że park zieleni powstający przy parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu niewątpliwie doda uroku naszemu miastu, które staje się bardziej kolorowe i przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów… (więcej…)