V NIEDZIELA WIELKANOCY 19.05.2019

V NIEDZIELA WIELKANOCY 19.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 przy figurze Matki Bożej w Ogrodzie oraz o 17.30 w kościele.
 3. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
 4. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza n pielgrzymkę do Gietrzwałdu dnia 6 lipca br. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.
 5. W przyszła sobotę odbędzie się uroczystość I Komunii Św. dla uczniów uczęszczających do Szkoły Butterfly.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela oraz naszego parafialnego Biuletynu.
IV  NIEDZIELA  WIELKANOCY 12.05.2019

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCY 12.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Prośmy Boga o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwach o s. Wiolecie pochodzącej z naszej parafii, a posługującej w dalekiej Boliwii, o. Jarosławie Pachockim posługującym w Kanadzie. O wszystkich kapłanach, misjonarzach, siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii.  Dziękujemy za ofiary złożone na WSD w Toruniu.
 3. Pragniemy podziękować wszystkim za wszelkie słowa i gesty wsparcia z powodu śmierci Taty ks. Proboszcza – śp. Józefa. Za wszelkie modlitwy, uczestnictwo w pogrzebie Ksiądz Proboszcz składa wyrazy Wielkiego podziękowania. Bóg Zapłać.
 4. W poniedziałek 13 maja rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyjdziemy procesyjnie do ogrodu na nabożeństwo różańcowe.
 5. W poniedziałek 13 maja o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Toruniu, odbędą się uroczystości Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.
 6. W przyszłą sobotę 18 maja o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 16.30.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na realizacje naszych parafialnych inwestycjach.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela oraz naszego parafialnego Biuletynu.
III  NIEDZIELA  WIELKANOCY 05.05.2019

III  NIEDZIELA  WIELKANOCY 05.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Dzisiaj w kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w tym czasie sięgnąć po lekturę Pisma Świętego.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki bożej w ogrodzie oraz o godz. 17.30 w kościele.
 4. W celu ujednolicenia modlitwy do św. Michała Archanioła, została ustalona wersja obowiązująca w Polsce. Od dzisiaj wprowadzamy ją w naszej świątyni. Zostanie ona wyświetlona na ekranie telewizora.
 5. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego. We środę przeżywamy uroczystość ku czci Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 6. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat Niedziela oraz parafialnego Biuletynu.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 28.04.2019

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 28.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Jan Paweł II. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Księdza Wicerektora ks. Pawła Rochmana wraz z klerykami. Po Mszach św. przed Kościołem można złożyć ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
W I piątek okazja do spowiedzi podczas Mszy św. W I sobotę odmówimy różaniec fatimski o godz. 7.15. O godz. 8.00 odprawimy Mszę w intencji Wspólnoty Żywego Różańca a po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
5. W piątek 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu odprawimy Msze św. według porządku niedzielnego. W piątek 3 maja biuro parafialne będzie nieczynne.
6. W piątek 3 maja na Rynku Staromiejskim o godz. 12.00 ks. bp Wiesław odprawi Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Kat Niedziela.

WIELKANOC  21.04.2019

WIELKANOC  21.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetli swoim światłem nasze życie.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Bóg zapłać akolicie Mirosławowi Kozickiemu, który w tym roku był pomysłodawcą i zaangażował się w budowę Grobu Pańskiego, Bóg zapłać Pani Hani za oprawę muzyczną, panom kościelnym Antoniemu i Ryszardowi. Dziękujemy p. Danucie Puzon za podarowanie hortensji oraz państwu Aleksandrze i Dariuszowi Góreckim za ofiarowanie róż do Grobu Pańskiego
 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Ofiary, które jutro zbieramy na kolektę przeznaczone są na budujące się kościoły w Diecezja Toruńskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się do soboty o godz. 17.30.
 5. W racji oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w przyszły piątek nie obowiązuje piątkowy post.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego.                      W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę w ramach niedzieli powołaniowej gościć będziemy ks. Pawła Rochmana, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego                         w Toruniu oraz kleryków. Po Mszach św. Klerycy przeprowadzą zbiórkę do puszki na utrzymanie WSD. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.  
NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ  14.04.2019

NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ  14.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 4. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego.
 5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja, która trwać będzie do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.
 6. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. W tym dniu o godz. 15.00 rozpoczniemy odprawianie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach.
 7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00.  Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami. O godz. 15.00 odprawimy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 8. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny.
 9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia – który wyłożony jest pod chórem i wywieszony w gablocie.  Teksty modlitw będą przygotowane dla wszystkich uczestników. Prosimy, aby po nabożeństwie książeczki odkładać na stolik.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00.  W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30,  a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą                       w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 23.00.
 12. Ofiary zakup materiałów służących do wystroju Grobu Pańskiego można składać do czwartku do skarbonek z napisem ofiara na kwiaty.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela oraz parafialny Biuletyn.
V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  07.04.2019

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  07.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej  na nadchodzący tydzień.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich parafian. W czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00.  zapraszamy darczyńców i obdarowanych na Mszę św. Następnie w salce zostaną wydane paczki.
 3. W przyszłą niedzielę, przeżywamy Niedzielę Palmową. W tym dniu na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątek 12 kwietnia odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 16.30. Po mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy na ulice naszej parafii odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ze względu na trwające prace remontowe na ulicach naszej parafii trasę Drogi Krzyżowej podamy w tygodniu. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Osoby, które codziennie pragną odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00.
 5.  Ofiary na kwiaty do dekoracji kościoła na święta  oraz materiały dekoracyjne możemy składać do skarbonki   z napisem „Ofiara na kwiaty”.
 6. W piątek 12 kwietnia odbędzie się tradycyjnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami toruńskiej Starówki. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigiel. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, następnie procesyjne przejście do Katedry św. Janów, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie nabożeństwa.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Za złożone ofiary składamy Bóg Zapłać.
 8. Niedzielę Palmową w diecezjach na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z duszpasterzami, katechetów, harcerzy i wszystkich młodych naszej diecezji, aby młodzieńczy entuzjazm i radość wiary dzielić razem z ks. bp. Wiesławem Śmiglem. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy kościele oo. Paulinów na Rubinkowie III.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn
IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  31.03.2019

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  31.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień. W naszej parafii witamy ks. prof. Dariusza Zagórskiego, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, który w tym roku wygłosi rekolekcje Wielkopostne.
 2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek o godz. 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych i podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. W związku z rekolekcjami codzienne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy o godz. 7.30. Przez cały czas trwania rekolekcji okazja do spowiedzi od godz. 7.30 8.30 oraz od 17.00 – 18.00.
 3. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. W niedzielę 7 kwietnia Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi kwestę do puszek na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę o godz. 7. 15 odmówimy różaniec fatimski. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Żywego różańca. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn.
III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  24.03.2019

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  24.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.30 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 4. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
 5. W poniedziałek 25 marca przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego zagładą. Deklaracje wyłożone zostaną na stoliku pod chórem. Wypełnione deklaracje prosimy wkładać w poniedziałek przed Mszami św. do koszyka przed ołtarzem.
 6. W poniedziałek 25 marca przypada 27 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. O godz. 17.00 w toruńskiej katedrze przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Wygłosi je ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy numer Tyg. Kat. Niedziela oraz nasz parafialny Biuletyn.