XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.10.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. 
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
 3. We środę  Dzień Fatimski. Różaniec odmówimy w naszej świątyni o godz. 17.30. Po Mszy św. wyjdziemy w procesji do ogrodu.
 4. Dzisiaj przeżywamy  Dzień Papieski. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na stypendia przeznaczone dla zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Składając nawet najdrobniejszą ofiarę umożliwiamy ubogiej, a zdolnej młodzieży, realizację życiowych planów i zdobycie wykształcenia.
  W ten sposób budujemy Żywy Pomnik św. Janowi Pawłowi II. 
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania  i funkcjonowania naszej parafii. Za wszystkich Ofiarodawców, w każdą drugą niedzielę miesiąca,
  o godz.  8.30, odprawiamy Mszę św.  
 6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 7. W dniach 17 – 23 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedziele kolekta przeznaczona jest na cele misyjne. 
 8. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Procesji Różańcowej  w intencji naszej  Ojczyzny na terenie Drugiego Dekanatu Toruńskiego. Procesja odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 października. O godz. 9.30  z naszej parafii wyruszymy procesyjnie do parafii  Miłosierdzia Bożego; św. Andrzeja Apostoła; św. Antoniego i św. Józefa. Godziny wymarszu
  z poszczególnych parafii umieszczone są w gablocie parafialnej. Wierni uczestniczą we Mszy św. we własnych parafiach. 
 9. W piątek 15 października 2021 r. o godz. 8.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 września 2020 r. do 31 czerwca 2021 r.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika katolickiego Niedziela. Zachęcamy też do nabywania kolejnej części rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego  pt.
  „ Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książki to 10 zł.
  Do nabycia  jest także płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu
  p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.

 

XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  03.10.2021

XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  03.10.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Trwa miesiąc październik. Modlitwę różańcową odprawiamy o godz. 7.30   i  17.30
 3. W czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. kan. Roman Buliński. Zapraszamy do udziału  w odpuście parafialnym.
 4. Duchowe przygotowanie do odpustu rozpoczniemy we środę 6 października. Tradycyjnie  odmówimy wszystkie części Różańca Świętego. Rano o godzinie 7.30 – część radosną i po Mszy o godzinie 8.00 – część światła oraz po południu o 17.30 – część bolesna i po Mszy o 18.00 – część chwalebną
 5. W dniach 8-10 października w Gietrzwałdzie odbędzie się Triduum Różańcowe. Wspólnota Nieustającego Różańca działająca przy naszej parafii organizuje wyjazd  na drugi dzień (sobota 9 października) z nocnym czuwaniem, powrót w niedzielę, po porannej Mszy świętej. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 186 812.
 6.  W niedzielę 10 października na Mszę o godzinie 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas Mszy poświęcimy dzieciom różańce komunijne. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 7. W przyszła niedzielę kolekta gospodarcza, za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  W najbliższym czasie planujemy zakup oleju do ogrzewania kościoła. Koszt zakupu na cały sezon grzewczy to około 12 tyś. zł. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. 
 8. W przyszłą niedzielę przypada przeżywamy Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. 
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.

 

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  26.09.2021

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  26.09.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Prosimy przestrzegać wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
 3. We środę 29 września przeżywamy święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i o 17.30.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I  piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 do 18.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski, a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 6. Chorzy, którzy pragną, aby w I sobotę kapłan odwiedził ich z posługą sakramentalną proszeni są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub biurze parafialnym. 
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  19.09.2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  19.09.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
 3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. 
 4. Sakrament pokuty w naszym kościele sprawujemy w dzień powszedni w godz. 7.30 – 7.50 oraz 17.30 – 17.50. W niedzielę spowiadamy podczas każdej Mszy św. 
 5. Dzisiaj o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Józefa modląc się  w intencji uświęcenia rodzin. 
 6. W czwartek 23 września wspominamy św. O. Pio. O godz. 17.30 odmówimy litanię ku Jego czci.
 7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii zaprasza do współpracy i wstępowania w szeregi Stowarzyszenia. Informacje o statutowej działalności Stowarzyszenia będą udzielane w poniedziałki: 20 i 27 września po wieczornych Mszach św. w salce parafialnej. 
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi  w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA   12.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA   12.09.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto parafialne oraz w imiennych kopertach. W intencji ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. 
 3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania, oraz kandydatów, którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcie tego Sakramentu         w przyszłym roku.
 4. W poniedziałek 13 września przeżywamy kolejny Dzień Fatimski o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową a po Mszy św. wyjdziemy procesyjnie do Ogrodu Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę 19 września na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. 
 6. Sakrament pokuty w naszym kościele sprawujemy w dzień powszedni w godz. 7.30 – 7.50 oraz 17.30 – 17.50. W niedzielę spowiadamy podczas każdej Mszy św. 
 7. W przyszłą niedzielę przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Józefa modląc się w intencji uświęcenia rodzin. 
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi   w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych   i u p. Hani.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  05.09.2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  05.09.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Podczas Mszy św., prosimy o pokój  w Afganistanie a po Mszach zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc poszkodowanym w Afganistanie. 
 3. We środę 8 września przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 poświęcimy przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania, oraz kandydatów, którzy chcą rozpocząć przygotowania do przyjęcie tego Sakramentu w przyszłym roku. 
 5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi  w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych                     i u p. Hani.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  29.08.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  29.08.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 do 18.00.W sobotę o 7.15 odmówimy różaniec fatimski. O godz. 8.00 odprawimy mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca a po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 3. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii lub Biurze parafialnym.
 4. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch od 24 września do 1 października. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii i dostępny w zakrystii. Zapisy w biurze parafialnym. 
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Podczas |Mszy św., będziemy prosili o pokój                      w Afganistanie a po Mszach będziemy zbierali ofiary do puszek przeznaczone na pomoc poszkodowanym w Afganistanie. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi  w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych  i u p. Hani.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   22.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   22.08.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. W czasie wakacji okazja do spowiedzi w dzień powszedni od 7.30 – 7.50 oraz 17.30 – 17.50, a w niedzielę 15 min przed każdą Mszą św. Przez całe wakacje Msza św. o godz. 15.00 będzie Mszą recytowaną.  Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek 9.00 – 9.30, oraz w czwartek 17.00 – 17.30.
  W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny. Numer telefonu znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. 
 3. W czwartek 26 sierpnia przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 4. W piątek 27 sierpnia wspominamy św. Monikę, a w sobotę 28 sierpnia św. Augustyna, bpa i dra Kościoła. 
 5. Biuro Misja Travel z Poznania organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch od 24 września do 1 października. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii, zapisy w biurze parafialnym. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych  i u p. Hani.
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY  15.08.2021

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY  15.08.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. W naszej parafii witamy S. Judytę, które 42 lata jest na misjach w  Zambii. Siostra już była w naszej parafii kilka lat temu. Dzisiaj przybyła do nas z p. Małgorzatą, która jakiś czas była wolontariuszką w Zambii. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misję.
 3. W czasie wakacji okazja do spowiedzi w dzień powszedni od 7.30 – 7.50 oraz 17.30 – 17.50, a w niedzielę 15 min przed każdą Mszą św. Przez całe wakacje Msza św. o godz. 15.00 będzie Mszą recytowaną.  Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek 9.00 – 9.30, oraz w czwartek 17.00 – 17.30.
  W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny. Numer telefonu znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. 
 4. W czwartek przypada 19 dzień miesiąca. Z tej racji oddamy cześć św. Józefowi odmawiając litanię do św. Józefa o godz. 7.30 i 17.30. 
 5. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch od 24 września
  do 1 października. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii, zapisy w biurze parafialnym. 
 6. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza do udziału w Narodowej Procesji Różańcowej za Polskę ulicami Warszawy, wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Wyjazd 22 sierpnia o godz. 8.00 spod kościoła parafialnego ul. Podgórna, powrót ok. 22.00. Koszt 50zł. (autokar i ubezpieczenie). Zapisy – Pani Halinka, tel. nr 693 186 812.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Do nabycia  jest też płyta CD z pieśniami religijnymi                         w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Można je  nabyć w zakrystii                     i u p. Hani.