OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. 
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Nie sposób wymienić wszystkie te osoby z imienia i nazwiska, jednak z serca przepełnionego wdzięcznością pragniemy wyrazić wielkie Bóg zapłać… za przygotowanie ołtarzy, przywiezienie brzózek, służbie liturgicznej, Paniom niosącym sztandary, różaniec i figurę Matki Bożej, Panom i Młodzieży niosącej baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki  i niosącym emblematy religijne. Bóg zapłać Pani Organistce i Paniom Katechetkom, Panom Kościelnym. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za udział w Procesji i udekorowaniu mieszkań na trasie. 
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku, po Mszy św. o godz. 18.00, będą odbywały się procesje Eucharystyczne z kościoła do ogrodu. Zachęcamy do udziału dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną i wszystkich chcących włączyć się w procesję.
  4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00  oraz o 17.30 w kościele.  
  5. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post. 
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Msze św. dziękczynną. 
  7. W dniach 30.08. – 1.09.2024 zapraszamy na pielgrzymkę na Mazowsze  i Lubelszczyznę. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. 
  8. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będącą dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz stronie diecezjalnej. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne  z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Pieśni znajdujące się na płytach mogą pomóc nam w przeżywaniu naszej codzienności. Stanowią refleksję nad naszym życiem, które tak szybko przemija. Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i  u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać!