Jezus głosił Ewangelię o Królestwie Bożym nie tylko słowem, lecz także czynami miłości (Mt 4,23-24). Jezus domagał się czynów miłości od swoich naśladowców.

W naszej parafii rozpoczął działalność Parafialny Zespół Caritas. Asystentem Kościelnym jest ks. Łukasz Snopek a odpowiedzialną pani Krystyna Kujawa. Was wszystkich chcemy włączyć do współpracy w tym ogromnym dziele dla dobra wielu, którzy potrzebują pomocy.

Szczególną troską chcemy otoczyć:

• najpierw osoby chore, samotne, dzieci niepełnosprawne z naszej parafii
  • rodziny wielodzietne potrzebujące pomocy, kobiety ciężarne, samotne matki
  • dzieci i młodzież potrzebującą pomocy w nauce.

Pierwszą sprawą do której się przygotowujemy to wzajemna pomoc. W każdą III środę miesiąca w godz. 16.00-18.00 w Domu parafialnym członkowie Parafialnej Caritas czekają na chcących pomagać i wspierać nas, jak i tych, którzy takiej pomocy potrzebują.

W gazetce parafialnej Nasza wspólnota chcemy zamieścić rubrykę CHCĘ TO WYDAĆ dla osób, które ze swoich domów pragną się pozbyć działającego jeszcze sprzętu AGD, mebli, czy innych rzeczy. Po zgłoszeniu na dyżurze lub pod numerem telefonu, czynnym w czasie trwania dyżuru 506913671, informacja o danej rzeczy zostanie zamieszczona w tej rubryce (bez podawania osobistych danych). Kto będzie chciał taką rzecz otrzymać będzie musiał zgłosić się na dyżur lub zadzwonić do osoby dyżurującej.

Kolejną inicjatywą skierowaną tym razem do dzieci z klas IV-VI podstawówki i nieco starszych jest powołanie klubu KORKI. Nie jest to klub sportowy a raczej naukowy. Chcemy bezpłatnie pomagać dzieciom i młodzieży w nauce. Mamy już kilku speców, od języka angielskiego i polskiego a także od matematyki. Szukamy chcących pomóc fizyków, chemików, biologów, geografów i jeszcze jednego polonistę. Zwracamy się przede wszystkim do starych belfrów ale i osób, które po prostu mogą pomóc bo mają takie zamiłowania.

Czy ktoś słyszał o półkoloniach dla dzieci i młodzieży? Chcemy je zorganizować w ferie zimowe. Potrzeba sponsorów, tak jak do pozostałej działalności. Jeśli nie możesz uczyć albo posługiwać chorym a chcesz pomóc to wesprzyj to dzieło złotówką, którą przyjmą od Ciebie i wskażą cel członkowie Caritas podczas dyżurów w Biurze.

Wiele jest jeszcze planów do realizacji. Mamy nadzieję, że choć niektóre uda się zrealizować. Będzie to możliwe również dzięki Wam, tym wszystkim, którzy zechcą się zaangażować. Zapewniamy – pracy dla każdego wystarczy. Caritas parafialna czeka na Ciebie, starszy i młody człowieku.