OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy  o godz. 7.30 i 17.30.
  3. Dziękujemy za troskę o naszą parafię, która wyraża się w modlitwie    i ofiarach wpłacanych na rzecz parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiary wpłacane na remont wieży i elewacji frontowej. Darczyńców wpisujemy do Złotej Księgi Ofiarodawców, która stanowi pamiątkę dla przyszłych pokoleń. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię.   W najbliższym czasie planujemy zakup oleju do ogrzewania naszego Kościoła. Koszt zatankowania pełnego zbiornika to ok. 10 tys. zł.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku pod chórem i przy figurze św. Antoniego wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  5. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. W dniach 22 – 28 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz misji.
  7. W sobotę 28 października przeżywamy święto śś. Szymona i Judy Tadeusza.
  8. Parafia św. Antoniego w Toruniu zapraszana uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 84. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona  przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
  9. W dniach  27.04 – 5.05. 2024 r. organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika katolickiego Niedziela. Wydaliśmy kolejną płytę parafialną pt. „Drugi Brzeg” w wykonaniu p. Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Na płycie znajdziemy pieśni  o przemijaniu naszego życia, ale napawające optymizmem na temat tego, co czeka nas po śmierci. Można też nabyć pakiet wszystkich czterech płyt. Płyty do nabycia u p. kościelnego pod chórem, u p. Hanny na chórze oraz    w zakrystii. Stanowią one cegiełkę na rzecz inwestycji w naszej parafii.