OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetli swoim światłem nasze życie.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Bóg zapłać akolicie Mirosławowi Kozickiemu, który w tym roku był pomysłodawcą i zaangażował się w budowę Grobu Pańskiego oraz Krzysztofowi Kozickiemu, Bóg zapłać Pani Hani i Zespołowi Młodzieżowemu za oprawę muzyczną, panom kościelnym Józefowi i Mateuszowi. Dziękujemy p. Danucie Puzon za podarowanie hortensji  do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ministrantom i lektorom i Wam drodzy parafianie, goście i sympatycy za wspólną modlitwę.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się do soboty o godz. 17.30.
  4. W racji oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w przyszły piątek nie obowiązuje piątkowy post.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.  W tym dniu po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na pomoc dla ubogich.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.  Do nabycia są też płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny Hohlweg naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Płyty można nabyć  u Panów kościelnych pod chórem, lub w  zakrystii, a także u p. Hanny na chórze. Płyty stanowią  cegiełkę na rzecz naszej parafii. Polecamy je jako refleksję do przeżywania naszej wiary.