OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  3.  W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek przeżywamy Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny, w czwartek św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, w piątek św. męczenników Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.
  4. Zapraszamy spektakl teatralny „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej. Spektakl zaprezentuje Zespół Teatralny parafii p.w. św. Elżbiety z Cieszyna. Występuje w nim ponad 50 aktorów. Sztuka przedstawia różne postawy bohaterów wobec Boga, zachęcając do refleksji nad miejscem, jakie zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu. Pouczająca i fascynująca treść tej sztuki sprawiła, że św. Jan Paweł II, jako młody wikary, wystawił „Gościa Oczekiwanego” Zofii Kossak w Niegowici. Spektakl odbędzie się 3 grudnia (niedziela) o godz. 14:00 w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Bilety w cenie 35 zł można nabyć pisząc pod adres: bilety@muzeumpit.pl lub dzwoniąc pod numer: 536 682 980.
  5.  W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo pokutno – przebłagalne w ramach trwających rekolekcji Oddania 33.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  7. W dniach od 27.04 – 5.05. 2024 r. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Kościół Prześladowany. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących tereny, gdzie nie można swobodnie wyznawać wiary. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią.
  9. Do 23 listopada można w zakrystii i biurze parafialnym składać kartki wypominkowe. Mszę św. wspólną w intencji zmarłych odprawimy piątek 24 listopada o godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy modlitwę różańcową wyczytując ich imiona i nazwiska..
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tyg. Kat. Niedziela. Szczególnie polecamy płytę CD w wykonaniu p. Hani naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego pt. „ Drugi Brzeg”. Znajdziemy tam refleksyjne pieśni o przemijaniu, które dokładnie wpisują się w miesiąc listopad..  Można też nabyć pakiet wszystkich czterech płyt parafialnych. Płyty w całości stanowią cegiełkę  na potrzeby naszej parafii.