OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Kordę, Oblata. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św.  o godz. 8.00 i 18.00. Nasze nauki kończyć będziemy modlitwę na zakończenie dnia. Teksty wyłożymy pod chórem.  Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17.30. We wtorek                     i środę naszą ofiarą będziemy mogli wesprzeć dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów. Z racji rekolekcji nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy od poniedziałku do środy o godz. 7.30.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 sprawujemy Mszę św. dziękczynną.
  4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00,  czyli w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, odprawiać będziemy Mszę św. recytowaną, tzn. bez śpiewu.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.
  6. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiary na cele charytatywne można składać do skarbonek z napisem „jałmużna postna” i do skarbonki św. Antoniego. Jak mówi Pismo św., jałmużna gładzi grzechy, a naszą ofiarą wspieramy potrzebujących pomocy materialnej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także nasze płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego.
    Na okres Wielkiego Postu szczególnie polecamy płytę pt. „Dusza przy Twym Sercu”, z pieśniami wprowadzającymi w refleksję nad naszym życiem i inspirujące modlitwę. Płyty w całości stanowią cegiełkę na rzecz naszej parafii.